Gorzów: ogród

i

Autor: MOs810/wikimedia.org Ogród Społeczny Szeląg w Poznaniu. Czy podobny powstanie w Gorzowie?

Gorzów: Chcesz założyć z sąsiadami ogród warzywny? Miasto ma na to kasę

2021-02-25 15:58

Miasto ogłasza konkurs na sąsiedzki ogród warzywny. Każdy kto chce uprawić własne warzywa, ma pomysł na to i miejsce, może zgłosić się do magistratu. Urzędnicy kupią sadzonki i nasiona oraz inne niezbędne rzeczy. Mają na to 5 tys. zł.

Urzędnicy pomogą gorzowianom... hodować warzywa. Magistrat ogłosi konkurs na stworzenie społecznego ogrodu sąsiedzkiego. Mieszkańcy mają wskazać miejsce, w którym chcą go założyć i określą co chcą tam uprawiać. Na realizację najlepszego projektu urząd przeznaczy urząd przeznaczy 5 tysięcy złotych. Po konsultacji z mieszkańcami urzędnicy zakupią sadzonki, nasiona i inny sprzęt potrzebny do założenia ogrodu.

Kierujemy się do osób, które marzą o takim ogrodzie warzywnym i chciałyby go zrealizować w sąsiedztwie swojego domu. To konkurs dla grup sąsiedzkich, kierujemy się do grup 5 osobowych z wyznaczonym liderem - mówi Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Na zrealizowanie warzywnika grupa sąsiedzka będzie miała 2 miesiące. Przez roku będzie musiała opiekować się warzywniakiem. Nabór wniosków ruszy w ciągu kilku najbliższych dni. Na projekty Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czeka do końca marca. Szczegółowych informacji szukajcie na stronie gorzowskiego magistratu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE