Gorzów: 4 mln zł na zakup sprzętu do nauki zdalnej. Do szkół trafi ponad 800 laptopów

2020-10-12 12:56
Gorzów: laptop
Autor: SG W gorzowskich szkołach brakuje sprzętu do nauki zdalnej.

Do końca roku do gorzowskich szkół ma trafić 800 laptopów, 300 zestawów komputerowych i inny sprzęt potrzebny do nauki zdalnej. Miasto chce wydać na to 4 mln zł. Z komputerów będą mogli korzystać nauczyciele i uczniowie.

Gorzów szykuje się do nauczania zdalnego. Miasto zamierza wydać 4 mln złotych na zakup potrzebnego sprzętu. Do placówek edukacyjnych ma trafić 800 laptopów, 300 zestawów komputerowych, a także tablety, kamery internetowe, monitory interaktywne, wizualizery czy projektory kieszonkowe. Pieniądze pochodzą z ZIT-ów. Magistrat liczy, że z urzędu marszałkowskiego dostanie na ten cel blisko 3,5 mln zł. Urzędnicy przyznają, że gdyby nie pandemia środki te poszłyby na szkolenia i doposażenie pracowni zawodowych. Koronawirus wymusił zmianę planów.

Dyrektorzy zgłaszali nam, że brakuje sprzętu. Poza tym zgłaszali się do nas rodzice. Jeżeli dziecko będzie na nauczaniu zdalnym, albo klasa będzie wyłączona, a dzieci nie będą miały takiego sprzętu w domu, to rodzice będą mogli go użyczyć od szkoły - mówi Magdalena Łabuza z Wydziału Edukacji UM w Gorzowie.

Gorzów: szkoła
Autor: SG Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie.

Miasto liczy, że sprzęt komputerowy trafi do szkół przed końcem grudnia. To nie pierwsze zakupy sprzętu do zdalnego nauczania. Wiosną magistrat nabył 90 laptopów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE