Materiał: Lubuski Urząd Wojewódzki

i

Autor: Materiał: Lubuski Urząd Wojewódzki

11 listopada. Tak wygląda plan obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie. Co, gdzie i o której?

2022-11-11 1:36

Tegoroczny program jest bardzo bogaty; oprócz oficjalnych uroczyści istnieje możliwość uczestnictwa w koncertach i występach, turniejach sportowych, grze terenowej, a także obejrzenia iluminacji m.in. na budynku Urzędu Miasta i Filharmonii Gorzowskiej.

Prezydent Jacek Wójcicki i wojewoda lubuski Władysław Dajczak zapraszają do udziału w obchodach wojewódzkiego, Narodowego Święta Niepodległości. - Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na 11 listopada. To radosny czas i okazja, by wspólnie cieszyć się naszą wolnością, a doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że wolność nie jest rzeczą daną raz na zawsze - powiedział prezydent Jacek Wójcicki na wtorkowej konferencji prasowej.

11 listopada w Gorzowie

Oficjalne uroczystości państwowe rozpoczną się o godzinie 14:15 od uroczystego apelu na Starym Rynku w Gorzowie. Wcześniej zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego (godz. 12.00), tu także zostanie odśpiewany hymn państwowy z udziałem chóru z II Liceum Ogólnokształcącego, a o godzinie 13.00 w katedrze rozpocznie się msza św. z oprawą wojskową. Po mszy na Starym Rynku odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń państwowych.

Uczestnicy obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie nie będą głodni

Świętujący na Starym Rynku będą częstowani gorącą herbatą, a także wojskową grochówką i barszczem ukraińskim.

O godzinie 16.00, przez pięć godzin, ściana frontowa Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego 4 zostanie podświetlona barwami flagi narodowej z napisem „Niepodległa”. Do zaśpiewania patriotycznych piosenek będą zachęcać zespoły Mali Gorzowiacy i Gorzowska Orkiestra Dęta.

Filharmonia Gorzowska zaprasza o godzinie 19.00 na Koncert Niepodległościowy. Już wcześniej, go o godzinie 17.00, budynek filharmonii zostanie podświetlony w barwach narodowych.

Oficjalny plakat z okazji wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie

Grafika z obchodami 11 listopada w Gorzowie

i

Autor: Materiał: Lubuski Urząd Wojewódzki
Sonda
Czy obchodzisz Święto Niepodległości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE