Jezioro i pies

i

Autor: Grzegorz Walkowski / Canva Pro

JEZIORO

Gdzie nad jezioro z psem? Jeziora w okolicy Gorzowa, nad które możesz pojechać ze zwierzęciem

2023-10-12 18:17

Wypady nad jezioro to niedołączny element letniego wypoczynku. Kto z nas nie lubi relaksu na słońcu, zabaw w piasku i pluskania w orzeźwiającej wodzie? Taka forma spędzania wolnego czasu jest jeszcze przyjemniejsza, jeśli można ją praktykować z najbliższymi! I nie chodzi tylko o znajomych, ale też o... psy, które są członkami wielu rodzin. Tylko czy można zabrać psa nad jezioro? Sprawdziliśmy gdzie w pobliżu Gorzowa istnieje taka możliwość.

Nie tylko my uwielbiamy wypoczynek na świeżym powietrzu, nad urokliwymi jeziorami, których w okolicy Gorzowa na pewno nie brakuje! To tu znajduje się wyjątkowe jezioro w kształcie serca, to tu można poczuć się jak na Malediwach i tutaj można pokąpać się w jednej z najczystszych wód w województwie! Aż żal nie skorzystać z tak bogatej oferty.

Piękne widoki i zapach wody oraz lasu napełniają energią zarówno nas jak i naszych czworonożnych przyjaciół. Spacer nad jeziorem z psem wydaje się idealnym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia. Problem w tym, że nie wszędzie zwierzę można ze sobą zabrać.

Czy nad jezioro można wziąć psa? Najpierw sprawdź regulamin

W polskim prawie nie ma jednoznacznych przepisów mówiących o tym czy psa można zabrać nad jezioro lub morze. Zasady obowiązujące na określonym kąpielisku określone są każdorazowo w regulaminie danego obiektu.

Zazwyczaj na oznaczonych kąpieliskach obowiązuje zakaz wstępu dla zwierząt, a złamanie tej zasady może się wiązać z mandatem. Tak jest np. w Karninie, Kłodawie, na Nierzymiu czy na Długim. Jeśli planujesz wypoczynek w którymś z tych miejsc, psa będziesz musiał zostawić w domu.

Zupełnie inaczej jest na kąpieliskach nieoznaczonych, nie posiadających zarządcy. Jeśli w danym miejscu nie ma wyraźnego zakazu wstępu ze zwierzętami wtedy spokojnie możesz tam zabrać psa.

Jeziora w okolicy Gorzowa, gdzie możesz jechać z psem

Jeśli chodzi o kąpieliska oznaczone, to możliwość wypoczynku z psem udostępnia zarządca jeziora Lubie w Lipach. I... to by było na tyle, ponieważ w reszcie podobnych miejsc (kąpielisk oznaczonych) obowiązuje całkowity zakaz wstępu dla zwierząt.

Ale spokojnie, to nie jedynie urokliwe jezioro, nad które możesz się wybrać z pupilem. Sprawdź w naszej galerii pozostałe miejscówki!

Sonda
Lubisz wypoczywać nad jeziorem?
Moczarka zarasta Jezioro Długie w Olsztynie
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE