gorzów: sanepid fajki

i

Autor: kb Prace wyróżnione w konkursie na zakładkę do książki „Nie odpalaj nowej fajki, wrzuć palenie między bajki”.

Dzień bez papierosa

E-papieros jest używką nr 1 wśród młodzieży - mitem jest, że bezpieczną

2023-05-31 13:51

Podczas Światowego Dnia Bez Papierosa [31.05] Wojewódzka Inspektor Sanitarna z Gorzowa przekazała, że teoretycznie niegroźny gadżet prowadzi do chorób krążenia, astmy, zaburza też rozwój układu nerwowego.

Tymczasem statystyki są nieubłagane: wśród uczniów w wieku 16-17 lat palenie e-papierosów deklaruje ponad 40%, z czego 1/3 już od kilku lat. Trend trudno będzie odwrócić bez zmian społecznych, mówi Izabela Sumińska, lubuska konsultant ds. psychologii klinicznej.

Jeżeli nie wrócimy do społeczeństwa współpracującego ze sobą, społeczeństwa, w którym ludzie będą na ludzi nastawieni pozytywnie, to będzie trudno. W sytuacji zagrożenia uruchamiają się wszystkie mechanizmy ucieczkowe.

Pobili za e-papierosa. Sceny grozy pod sklepem w Koszalinie

Ewa Rawa, lubuska Kurator Oświaty dodaje jednak, że szkoła walczy profilaktyką. Funkcjonują projekty takie jak: "Mamo, tato, nie pal przy mnie proszę", "Jabłko zamiast papierosa", czy "Młodzież wolna od dymu". Jest ona zawarta także w programie nauczania biologii i WDŻu.

QUIZ. Przysłowia ze zwierzętami. Orły zdobędą minimum 12/15

Pytanie 1 z 15
Zaczynamy! Kto harcuje, gdy nie ma kota?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE