Szalony taniec dyrektorki z uczniem na studniówce w Świebodzinie

i

Autor: pexels/Leif Bergerson i tiktok.com/@mateuszripa

Lubuskie: Dyrektorka szkoły tańczy z uczniem na studniówce. O tym mówi cała Polska!

2023-02-17 15:52

To była szalona studniówka w 1 LO w Świebodzinie. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak dyrektorka szkoły tańczy z jednym z uczniów. Nagranie stało się popularnym 'viralem' na TikToku, które obejrzało prawie 2 miliony osób! Zobaczycie je pod artykułem.

Szalony taniec dyrektorki z uczniem był nagrany... rok temu!

Na wstępie warto dodać, że wbrew temu, o czym pisze się w mediach, nagranie ze wspomnianej studniówki w Świebodzinie (woj. lubuskie) jest z 2022 roku. Mimo to, w tym roku filmik znów pojawił się sieci. Udało nam się porozmawiać z dyrektorką szkoły, Iwoną Czerniawską, która na naszych łamach wspomina zeszłoroczną studniówkę i reaguje na wspomniane wyżej nagranie.

- To wszystko dotarło do mnie od absolwentów. Jak zareagowałam? Pozytywnie! Jest to zabawne, bo gdzieś w komentarzach pojawiło się, że to było zaplanowane, a powiem szczerze, że to wszystko wyszło całkiem spontanicznie - mówi nam Iwona Czerniawska, dyrektor I LO im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. Warto dodać, że pani Iwona tańczy na parkiecie z obecnym zawodnikiem piłkarzy ręcznych Budnex Stali Gorzów. Jak to mówią, świat jest mały!

Czy tegoroczna studniówka była tak samo udana, jak zeszłoroczna? - To jest tylko rok różnicy, więc o zmianie pokolenia nie może być mowy. Zresztą, poprzednie roczniki równie dobrze się bawiły. Wszyscy tak samo wspólnie się bawili. Studniówka jest w tym samym miejscu, bo na zamku w Łagowie. Muszę przyznać, że jest to od lat świetnie przygotowywane dzięki rodzicom. Wszystko było dopięte na ostatni guzik - przyznaje.

Czy nauczyciele z tego liceum są najbardziej lubianymi w Polsce? Być może! Grono pedagogiczne uczestniczy praktycznie w każdej imprezie uczniów i nie chodzi tu tylko o samo ich pilnowanie. - Muszę powiedzieć, że w naszym liceum, cała kadra pedagogiczna stara się wprowadzać przyjemną atmosferę i dogadywać się z młodzieżą. Bawimy się razem z nimi nie tylko na studniówkach, ale także na innych imprezach szkolnych. Myślę, że zabawy pozytywnie wpływają na relację na linii nauczyciel-uczeń. Jest czas na wymagania podczas lekcji, ale jest też czas na zabawę i uczniowie to wiedzą i nie mają problemu z tym, żeby poprosić nauczyciela do tańca podczas studniówki. To nic nadzwyczajnego. Są różne komentarze, że nauczyciel, czy dyrektor tańczy na parkiecie, ale u nas to jest normalne - komentuje Iwona Czerniawska.

- Jeśli uczniowie zapraszają nauczycieli na swoje imprezy, to staramy się przyjmować te zaproszenia i w nich uczestniczyć, bo kiedyś, za parę lat, to będą fajne wspomnienia. Nie będzie mówienia, że pamiętają nas tylko z lekcji, gdzie jesteśmy za biurkiem i ich odpytujemy i robimy sprawdziany. Staramy się całą kadrą pedagogiczną tworzyć przyjemną atmosferę. To są już dorośli ludzie i jeśli my ich tak traktujemy, to oni nas też inaczej postrzegają. Staramy się wspólnie spędzać czas, jeśli jest taka możliwość - kontynuuje dyrektor 1 LO w Świebodzinie.

Grono pedagogiczne integruje się z uczniami nie tylko podczas studniówek. - Organizujemy także różnego rodzaju mecze. Ostatnio było takie spotkanie nauczyciele kontra uczniowie w siatkówkę, a planowany jest również mecz w piłkę nożną. To tylko pokazuje, że uczniowie chcą integrować się z nauczycielami. To jest bardzo miłe i pokazujemy, że świetnie wykonujemy swoją pracę - podkreśla.

Sonda
Widzieliście to nagranie na TikToku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE