Robią przyłbice dla służb medycznych. Potrzebują waszego wsparcia, możesz pomóc

2020-03-27 14:03
Drukarze tworzą właśnie takie przyłbice
Autor: Drukarze dla Lekarzy

Gorzowianie robią przyłbice dla służb medycznych. Kilku znajomych, którzy w domowym zaciszu konstruowali drukarki 3D i wykorzystywali je na własne potrzeby teraz pomagają służbom w walce z groźnym patogenem.

Na początku tygodnia założyli grupę na Facebooku "Drukarze dla Lekarzy Gorzów Wlkp". Do druku przyłbic potrzebny był specjalny filament więc założyli internetową zrzutkę. Po 3 dniach mieli na koncie prawie 5 tys zł, a do facebookowej grupy dołączyło ponad 200 osób.

Zebrane środki przeznaczyli także na folie PET na przód przyłbicy, gumki do mocowania, woreczki strunowe do pakowania jak również rękawiczki i środki do dezynfekcji. Zaprzyjaźniona firma docina folie, jedna z gorzowskich pasmanterii przekazała gumki do masek. W akcje zaangażowało się sporo gorzowskich przedsiębiorców ale pomoc jest wciąż potrzebna.

Krzysiek, inicjator akcji ma do Was apel, posłuchajcie:


Zgłaszać się może każdy kto chce pomóc w jakikolwiek sposób. Najbardziej potrzebne są drukarki 3D więc jeśli macie w swoich domach, garażach czy zakładach pracy takie urządzenia zachęcamy do współpracy. Szczegóły znajdziecie na Facebookowy profilu Drukarze dla Lekarzy Gorzów Wlkp.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE