Badanie słuchu

i

Autor: Canva Pro

USŁUGI

Dostałeś zawiadomienie o darmowym badaniu słuchu lub wymianie drzwi? Nie daj się nabrać! Rzecznik Konsumentów ostrzega

2023-09-27 14:50

Co jakiś czas pod drzwiami mieszkań i domów pojawiają się ulotki informujące o możliwości wykonania np. bezpłatnego badania słuchu lub wstawienia nowych drzwi, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców. Niestety, często zdarza się, ze informacje zawarte w ulotkach mają niewiele wspólnego z prawdą!

Biuro Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów w Gorzowie ostrzega przed kolejnymi, potencjalnymi próbami wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Tym razem nie chodzi o pokaz sprzętu dla seniorów, ale o inne, wydawałoby się standardowe i korzystne usługi.

Uważaj na to co piszą w ulotkach! Sprawdzaj informacje

Specjaliści ostrzegają przed korzystaniem z ofert zawartych w ulotach, które regularnie podrzucane są pod drzwi mieszkańców. W ostatnich dniach pojawiły się reklamy darmowej wymiany drzwi czy też bezpłatnego badania słuchu i doboru odpowiedniego aparatu.

Jak się okazuje, korzystając z takiej oferty, można stracić pieniądze, ponieważ często są one jedynie próbą manipulacji i naciągnięcia osoby, która zainteresowała się usługą.

Dlatego wcześniej warto sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań i dokładnie przeanalizować propozycję znajdującą się w ulotce. Chodzi przede wszystkim o to, by upewnić się, że w reklamie zawarto prawdziwe i rzetelne informacje: czy proponowane badanie słuchu, wymiana drzwi lub inna tego typu usługa wykonana zostanie przez rzetelnych fachowców, posiadających odpowiednie uprawnienia? Czy rzeczywiście zostanie ona wykonana za darmo i w ofercie nie ma żadnych kruczków lub ukrytych kosztów? 

Przed podjęciem decyzji dobrze jest też sprawdzać opinie na temat danego usługodawcy dostępne m.in. w Internecie. 

Zobacz też: Złodzieje złapani na gorącym uczynku

Sonda
Czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny padł kiedyś ofiarą oszustów?
Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE