6. Drezdenko (pow. strzelecko-drezdencki) - 2,470.91 zł;

i

Autor: Screen: Google Street View

Dokumentacja do ministerstwa i można zacząć budować obwodnicę Drezdenka

2023-03-01 16:23

Takie zapewnienia płyną od pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Kompletowana jest dokumentacja, która pozwoli uzyskać dofinansowanie do inwestycji. Wkrótce powinna trafić do ministerstwa, po tym nastąpi podpisanie umowy i prace ruszą.

Obwodnica Drezdenka nie jest zagrożona - zapewnia zarząd województwa lubuskiego. Urzędnicy kompletują potrzebną dokumentację. Jest ona niezbędna do uzyskania rządowych pieniędzy. Na dniach wszystko ma być gotowe i będzie można zrobić kolejny krok, czyli przesłać do ministerstwa i podpisać umowę na dofinansowanie.

Na realizację czekają dwa z czterech odcinków obwodnicy. Dwa pierwsze oddano do użytku odpowiednio w 2015 i 2018 roku. Budowa III i IV etapu kosztować ma 172 mln zł i ma potrwać 4 lata. Pozwoli to wyprowadzić ruch tranzytowy z Drezdenka. Mieszkańcy czekają na to od lat. Dane z lat 2020-2021 pokazują, że dziennie przez centrum Drezdenka przejeżdża aż 10 tys. samochodów.

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie seriale lat 90.?

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię córka głównego bohatera serialu "Ekstradycja"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE