Początek sezonu na Jancarzu odbędzie się bez udziału kibiców.

i

Autor: Crash override83/cc/wikipedia.org Początek sezonu na Jancarzu odbędzie się bez udziału kibiców.

Gorzów: Do ligi powinni przystąpić w komplecie

2020-04-28 13:43

Żużlowcy Stali wkrótce będą musieli podpisać aneksy do umów i zgodzić się na obniżkę swoich wynagrodzeń o ponad połowę. Takie wytyczne dały władze Ekstraligi i nastąpi to początku maja podczas specjalnego okienka transferowego. Ma to związek z tym, że rozgrywki ruszą bez udziału publiczności przez co kluby stracą spore wpływy do budżetów.

Wszystko na to wskazuje, że wszyscy gorzowscy żużlowcy zgodzą się jechać na nowych zasadach, czyli za 2,5 tysiąca złotych za punkt i za 200 tysięcy złotych na przygotowanie do sezonu.

- Zawodnicy rozumieją w jak trudnej sytuacji są obecnie kluby sportowe. Jestem dobrej myśli, że dojdziemy do porozumienia ze wszystkimi naszymi zawodnikami - powiedział Marek Grzyb, prezes żółto-niebieskich.

Najbardziej skomplikowana sytuacja jest z zawodnikami zagranicznymi - Duńczykami: Nielsem Kristianem Iversenem, Andersem Thomsenem i Marcusem Birkemose. Całą trójka po podpisaniu aneksów będzie musiała na czas rozgrywek przeprowadzić się do Polski i przejść na początku dwutygodniową kwarantannę. - Rozmawialiśmy już z Nielsem i jest gotów przyjechać do Polski z całą swoją rodziną i zamieszkać tu przez kilka miesięcy - powiedział prezes Grzyb.

Żużlowcy na pierwsze tegoroczne treningi na Jancarzu wyjadą w ostatnich dniach maja. Start rozgrywek przewidziano na 14 czerwca, wówczas Stal podejmie mistrzów Polski z Leszna. Ten mecz odbędzie się bez udziału publiczności i będzie się odbywał pod sporymi restrykcjami sanitarnymi. Żużlowcy, żeby podejść do meczu będą musieli mieć wykonane testy na obecność koronawirusa, a na stadionie będzie przebywać minimalna liczna osób funkcyjnych, czy mechaników.

PGE Ekstraliga swoje mecze od startu ligi będzie rozgrywać co tydzień aż do pierwszej połowy października, kiedy zaplanowano ostatni mecz finałowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE