gorzów policja

i

Autor: Fragles zdjęcie ilustracyjne

Czy gorzowscy policjanci nadużyli swoich uprawnień wobec 45-latka? [AUDIO]

2021-04-22 18:20

Jak się okazuje zdarzenie na osiedlu Słonecznym ma tzw. dwa końce. W sprawie toczą się dwa postępowania- jedno związane z 45-latkiem, który już usłyszał zarzuty oraz drugie dotyczące funkcjonariuszy.

45-latek miał się agresywnie zachowywać wobec mundurowych. Postawiono mu siedem zarzutów dotyczących gróźb karalnych, naruszenia nietykalności policjanta, znieważenia. Według policji mężczyzna wpadał w furię i trzeba było zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Podejrzany też powiadomił prokuraturę.

45-latek ma inną wersję. Mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik gorzowskiej prokuratury:

Zabezpieczono monitoringi oraz dokumenty. Środki przymusu bezpośredniego stosuje się wobec osób, które nie wykonują poleceń policjantów i są wobec nich agresywni. Są to chwyty obezwładniające, kajdanki czy użycie pałki. Trwa wyjaśnianie spraw.

Przypomnijmy - sytuacja miała miejsce 14 marca na osiedlu Słonecznym w Gorzowie. Do pięciu policjantów podszedł mężczyzna i zaczął wykrzykiwać wulgarne hasła. Nie dał się uspokoić i trafił na komendę. Tam miał uderzyć mundurowych. Jeden z nich oraz sam zatrzymany przewiezieni zostali do szpitala.

Złodziej alkoholu wybrał fatalne miejsce. Wbiegł z towarem pod radiowóz!
Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE