Wszystkich Świętych 2021: Cmentarze będą zamknięte? Jest stanowisko ministra zdrowia!

2021-10-15 12:34
Puste cmentarze i parkingi przed toruńskimi cmentarzami
Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA Puste cmentarze i parkingi przed toruńskimi cmentarzami

Cmentarze na Wszystkich Świętych będą otwarte? Minister Zdrowia Adam Niedzielski wyraził jasne stanowisko na ten temat. Zapewnił dziś Polaków, że nie powtórzy się historia z poprzedniego roku, kiedy na kilka dni przed świętem ogłoszono, że nie będziemy mogli odwiedzić grobów bliskich. W tym roku cmentarze będą otwarte!

Cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte - zapewnił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia pytany w wp.pl, że czy w tym roku Polacy będą zaskoczeni decyzją o zamknięciu cmentarzy 1 listopada, odparł, że absolutnie nie jest przewidywane takie rozwiązanie. Przekazał, że rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim. -Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali – zaznaczył.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkich Świętych 2021: Ceny za znicze w dyskontach. Ile kosztują?

Zamknęli cmentarze zaraz przed świętem

W ubiegłym roku cmentarze były zamknięte 31 października, 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny 2 listopada. O tym informował wówczas premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że tradycja jest mniej ważna niż nasze życie. Decyzja zapadła na chwilę przed tym, jak Polacy mieli wyruszyć na groby bliskich.

- Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po trzech tygodniach leżeć - wyjaśniał Morawiecki.

Maciuś przyszedł na komendę podziękować, że żyje
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE