policja

i

Autor: Pixabay

Cieżarówka wjechała w rowerzystę! Śmiertelny wypadek nieopodal Żagania

2023-03-25 13:43

23 marca, w czwartek, doszło do śmiertelnego wypadku w Wymiarkach, nieopodal znajdującego się w woj. lubuskim Żagania. Kierowca ciężarówki podczas manewru skręcania prawdopodobnie nie zauważył jadącego rowerzysty i potrącił go ze skutkiem śmiertelnym. Sprawę bada policja.

Tragiczny wypadek w Żaganiu

Wypadek miał miejsce w czwartek (23 marca br.), po południu na jednej z ulic Wymiarek. Kierujący ciężarówką podczas skręcania uderzył w rowerzystę. 56-latek jadący jednośladem odniósł poważne obrażenia. Mężczyznę zabrał do szpitala śmigłowiec LPR, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarł.

- 46-latek kierujący ciężarówką był trzeźwy. Wstępne ustalenia sugerują, że mógł on nie zachować ostrożności podczas manewru skrętu i zajechał drogę rowerzyście jadącemu w tym samym kierunku prawym poboczem drogi - Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Dodał, że dokładny przebieg i przyczynę wypadku ma ustalić śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu. Na polecenie prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ofiary wypadku

Źródło: Cieżarówka wjechała w rowerzystę! Śmiertelny wypadek nieopodal Żagania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE