Były zawodnik Stali Gorzów Łukasz K. w więzieniu

i

Autor: pci / Leszek Kotarba/East News

Były zawodnik Stali Gorzów w więzieniu! Ma poważne problemy z prawem. Co się stało?

2023-03-03 17:58

Jeszcze kilka lat temu o tym zawodniku było głośno, bo zdobywał medale mistrzostw Polski w barwach Stali Gorzów. Po zakończeniu kariery ma poważne problemy z prawem, które finalnie doprowadziły go do odbycia kary w więzieniu.

Były zawodnik Stali Gorzów w więzieniu! Dlaczego?

Łukasz K., bo o nim mowa, został zatrzymany 29 kwietnia 2021 w Gorzowie i aktualnie odbywa karę 3 miesięcy pozbawienia wolności orzeczoną przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim. - Łukasz K. nie zastosował się do zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Świnoujściu. Koniec kary przypada pod koniec kwietnia tego roku - powiedziała nam Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Odnosząc się do sytuacji ze Świnoujścia, to doszło do niej 24 sierpnia 2018 roku. Pierwotnie to miała być rutynowa kontrola straży granicznej po zjeździe z promu. Jednak podczas sprawdzania dokumentów, wyszły na jaw nowe fakty. Funkcjonariusze odkryli, że Łukasz K. już wcześniej miał orzeczony wyrok o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych, który orzekł Sąd Rejonowy w Gorzowie w latach 2017-2018.

Wydarzenia z udziałem Łukasza K. w Świnoujściu jak z filmu!

To jednak nie wszystko, co wydarzyło podczas kontroli w Świnoujściu w 2018 roku. Łukasz K. zachowywał się agresywnie czekając na przesłuchanie w siedzibie straży granicznej. Odepchnął funkcjonariusza straży granicznej próbując uciec, ale został obezwładniony przez pozostałych mundurowych. - Zatrzymany stawiał opór przy kontroli, co też skutkowało tym, że oprócz zarzutu naruszenia zakazu sądowego w prowadzeniu pojazdów mechanicznych, został również skazany za stawianie oporu policjantom – powiedział nam Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Ostatecznie usłyszał wyrok jednego roku i sześciu miesięcy ograniczenia wolności. - W ramach tej kary miał każdego miesiąca pracować przez 30 godzin. Został również orzeczony trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - poinformował Tomala.

Przypomnijmy, że Łukasz K. to były zawodnik gorzowskiej drużyny. W Stali zadebiutował 9 września 2012 roku w meczu wyjazdowym ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. W tym samym sezonie zdobył srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski. Rok później razem z Bartoszem Zmarzlikiem, Adrianem Cyferem i Łukaszem Cyranem świętował triumf w młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski. Dodatkowo zdobył z drużyną Stali srebrny medal Ligi Juniorów.

Po zakończonej karierze pozostał przy motoryzacji. Skupił się na stuncie motocyklowym, czyli dyscyplinie polegającej na wykonywaniu kombinacji wyczynów kaskaderskich na motocyklu lub inaczej mówiąc sposobie prowadzenia motocykla polegający zazwyczaj na popisowej jeździe na jednym kole wraz z wykonywaniem różnych akrobacji.

Sonda
Czy zaskoczyła cię informacja o zatrzymaniu Łukasza K.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE