Będą NOWE kamery i tablice informacyjne w Gorzowie

2020-07-28 11:45 Kły
kamera miejska
Autor: libreshot.com Wkrótce pojawią się nowe kamery.

Jednak udało się rozstrzygnąć przetarg na monitoring miejski i system informacji pasażerskiej. Trzecie podejście okazało się szczęśliwe, choć gorzowscy urzędnicy będą musieli dołożyć brakujące ponad 2 miliony złotych.

Chętne w przetargu były dwie firmy i obie przedstawiły propozycje sporo przekraczające pulę miasta przeznaczoną na ten cel. Planowane było nieco ponad 6 milinów, a wybrana poznańska oferta to 8 milionów 600 tysięcy złotych! Skąd urzędnicy wezmą brakujące pieniądze tego na razie nie zdradzają.

Wykonawca, gdy podpisze już umowę, będzie mieć 10 miesięcy na realizację zadania. 33 nowe kamery zamontowane zostaną w różnych częściach miasta np. w centrum, na nadwarciańskich bulwarach, przy Warszawskiej, Garbary czy Dworcowej. Powstaną dwa centra- w siedzibie magistratu serwerownia, a w komendzie miejskiej policji centrum monitoringu wizyjnego.

Zmiany zajdą także na gorzowskich przystankach, gdzie pojawią się 34 elektroniczne tablice LED. Poinformują one oczekujących za ile minut podjedzie tramwaj czy autobus. Prace rozpoczną się w tym roku, a zakończą w maju.

Zbierali złom charytatywnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.