gorzów adaś znowu1

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski UM Gorzów Rzeżba odpowiednio zabezpieczona trafiła na postument.

Adam Mickiewicz znów na swoim miejscu. Sikorskiego w Gorzowie ukończona!

2020-09-11 21:15

Powrót poety na skwer nieco przeciągnął się. Powód był poważny- uszkodzona podstawa rzeźby. Usterkę wykonawca remontu ulicy naprawił i można było przeprowadzić akcję posadowienia pomnika. To nie była taka prosta sprawa.

W piątkowe przedpołudnie (11.09) na ul. Sikorskiego w okolicach ronda przy Rolniku pojawił się ciężki sprzęt. Zaparkował obok pomnika wieszcza i nie bez przyczyny. Dźwig posłużył do postawienia rzeźby na cokole. Opasany linami Mickiewicz bezpiecznie wylądował na swoim miejscu. Ma teraz piękny widok na wyremontowaną ulicę.

Na skwerze układana jest kostka brukowa, a cokół pomnika zostanie odnowiony, co zajmie kilka dni. Wszytko gotowe ma być pod koniec września. Wtedy władze Gorzowa będą świętować zakończenie inwestycji.

gorzów adaś znowu2

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski UM Gorzów Tuba, którą znaleziono pod pomnikiem.

Ponownie pod stopami poety umieszczone zostaną ważne dokumenty, które znaleziono w lutym. Akty: erekcyjny z 1945 roku, związany z Pomnikiem Wolności oraz akt z 1957 roku dotyczący pomnika poety- zostały odnowione. Prace trwały pól roku. Kopie i nowym dokumentem o Gorzowie trafią do tuby i pod pomnik.

Tak trenuje krakowska drużyna quidditcha
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE