239 mln złotych poszło na walkę z koronawirusem. Minął rok... a batalia nadal trwa!

2021-03-09 16:50
gorzów szpital lekarki 1
Autor: Robert Surowiec/facebook.com Walka z wirusem trwa już od roku.

Urząd marszałkowski podsumował 12 miesięcy działań, od marca 2020 do marca tego roku, związanych z COVID- 19.Pieniądze wydawane były na sprzęt do szpitali i środki ochrony. Większa część, bo prawie 158 milionów złotych pochodzi z unijnych funduszy. Na co konkretnie wydano miliony?

Na wsparcie lubuskich przedsiębiorców przeznaczono ponad 44 mln złotych, na utrzymanie zatrudnienia prawie 23 mln. Największa pula poszła na ochronę zdrowia- 73 mnl zł. Do lubuskich szpitali zakupiono mnóstwo sprzętu m.in karetki, tomografy, 80 respiratorów, pompy, łóżka, dezynfekatory i testy.

W gorzowskim szpitalu powstało laboratorium, 15 mln trafiło na dokończenie Oddziału Hematologii, a ponad milion na nową izbę przyjęć, rejestrację poradni i punkt wydawania wyników badań.

gorzów szpital rozbudowa
Autor: Fragles Dzięki środkom od marszałka szpital dalej się rozbudowuje.

Prawie 27 mln zł zasiliło lubuską pomoc społeczną. Najwięcej, bo 20 mln w ramach programu Power poszło na kadrę domów pomocy społecznej. Wirus, po roku, nadal nie odpuszcza i sytuacja jest trudna. Mamy trzecią fala pandemii.

- Musimy nie tylko apelować do mieszkańców o przestrzeganie zasad, ale także zachęcać do szczepień, bo to jest teraz najważniejsze – twierdzi Elżbieta Polak, marszałek lubuski.

Ciąża nie chroni przed rakiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE