23 wnioski o ukaranie uczestników manifestacji od gorzowskiej policji [ZDJĘCIA]

2021-02-22 17:15
gorzów szczep manifa 1
Autor: Tozial Uczesticy manifestacji na bulwarze.

W sobotę (20.02) kilkadziesiąt osób zebrało się w centrum Gorzowa, by zaprotestować przeciwko szczepionce na koronawirusa. To był taki rodzaj happeningu. Przechodzący mieszkańcy przyglądali się pokazowi.

W sobotnie, ciepłe południe na Starym Rynku w Gorzowie postacie ubrane w białe kombinezony i maski dały pokaz co się dzieje z człowiekiem po podaniu szczepionki."Marsz niewolników" pod takim hasłem przebiegła akcja. Jej uczestnicy uważają, że szczepionki na COVID-19 to eksperyment medyczny. Stąd jedno z hasłem brzmiało "Stop! Po pierwsze nie szkodzić".

gorzów szczep manifa 2
Autor: Tozial Na bulwarze pojawili się także policjanci.

Pokaz przebiegł bez zakłóceń. Po nim uczestnicy przenieśli się na nadwarciański bulwar, gdzie według policji nie zachowali się zgodnie z obostrzeniami. Nie zasłaniali ust i nosa, dlatego - jak poinformował Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie - 23 wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu.

Przypomnijmy- nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń, trzeba zachowywać dystans społeczny i przede wszystkim nosić maseczki.

Policja w Zakopanem kontroluje przestrzeganie obostrzeń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE