Wystartowali i zgarnęli medale. Sukcesy judoków z Braniewa

2020-02-04 10:18
Judocy Zatoka Braniewo
Autor: Zatoka Braniewo - Sekcja Judo Trener Adam Dudek Judocy z Braniewa wrócili z Gdyni z czterema medalami

Z sukcesami rozpoczęli nowy rok judocy z Braniewa. Podopieczni trenera Adama Dudka wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Gdyni. Udział w zawodach wzięło pięciu zawodników – czterech wróciło z medalami. Do Braniewa przywieźli: 2 złote, 1 srebrny i jeden brązowy krążek.

W ubiegłą niedzielę (2.02) podopieczni trenera Adama Dudka startowali w Otwartych Mistrzostwach Gdyni. Udział w zawodach wzięło pięciu zawodników Zatoka Braniewo - Sekcja Judo. Czterech wróciło z medalami (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy).

Złoty medal zdobył Szymon Stodolnik wygrywając pewnie cztery walki, w tym walkę finałową z mocnym zawodnikiem z Rosji. Złoto zdobył również Mateusz Turek. Zaliczył piękny debiut wygrywając cztery walki. Był to pierwszy turniej Mateusza i od razu zakończony medalem z najcenniejszego kruszcu.

Srebrny medal zdobył Sebastian Gniadek  ustępując bardziej doświadczonemu zawodnikowi dopiero w walce finałowej. Trzy walki wygrał, jedną przegrał. Brązowy medal wywalczył Igor Łutaj. Pewnie wygrał trzy pierwsze walki. W czwartej musiał uznać wyższość swojego dobrego kolegi z Grudziądza, po czym pewnie wygrał walkę o trzecie miejsce.

Udany start zaliczył także Szymon Terlecki. Zdobył piąte miejsce wygrywając dwie i przegrywając dwie ze swoich walk. - Na pewno zdobył na tym turnieju cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości - mówi trener braniewskich judoków, Adam Dudek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE