Wyjątkowe kino, całkiem za darmo. W Elblągu odbędą się retrospekcje Festiwalu WAMA

2020-09-11 14:20 KaJot
Retrospekcje WaMa Festiwal w Elblągu
Autor: WAMA Film Festiwal

Już 14 września w Kinie Światowid w Elblągu rozpocznie się Retrospekcja, przegląd filmów zeszłorocznej edycji olsztyńskiego WAMA Film Festival. W siedmiu miastach Warmii i Mazur zostaną zaprezentowane najciekawsze produkcje największego wydarzenia filmowego regionu. Tematem przewodnim tegorocznego cyklu będzie ekologia, a w szczególności idea Europejskiego Zielonego Ładu. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

W ramach Retrospekcji zostaną pokazane trzy fabularne krótkie metraże oraz pełnometrażowy film dokumentalny. Widzowie zobaczą najlepszy tytuł Konkursu Filmów Krótkich „Marcel” Marcina Mikulskiego z przebojową rolą Piotra Żurawskiego, wyróżniony Nagrodą Specjalną w Olsztynie „We mnie” Marii Wider, a także najlepszy film krótkometrażowy ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Nie zmieniaj tematu” Huberta Patynowskiego. Program Retrospekcji uzupełnia realizowany przez cztery lata film dokumentalny „Antropocen: epoka człowieka” (Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky). To utrzymana w surrealistycznym duchu hipnotyczna opowieść na temat trwałych zmian w krajobrazie Ziemi na skutek bezwzględnej ingerencji człowieka.

Retrospekcje festiwalu filmowego WAMA w Elblągu startują w poniedziałek o 16.30, we wtorek o 18.00. Pokazy filmów odbędą się w sali kameralnej kina Światowida. Wstęp jest wolny.

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?