Efekty ubiegłorocznej akcji sprzątania Bażantarni

i

Autor: Eartday Everyday

Wspólne sprzątanie Bażantarni. Dołącz do społecznej akcji

2023-03-24 17:34

25 marca odbędzie się akcja sprzątania lasów o nazwie – „Polskie Lasy w Twoich Rękach”. W Elblągu sprzątany będzie Las Miejski Bażantarnia. Początek o 9.00.

W akcji sprzątania mogą wziąć udział osoby dorosłe jak i dzieci. Organizatorzy dostarczą worki na śmieci i rękawiczki ochronne. Dodatkowa motywacją może być fakt że za zebrane śmieci można będzie otrzymać nagrody wśród których będą między innymi vouchery na pizzę, czy eko gadżety.

Nie jest to pierwsze sprzątanie lasów. Swój debiut w Elblągu akcja miała w 2022 roku i sprzątana była również Bażantarnia.

- Widzimy w tej akcji tak naprawdę każdego. Czy osoby przechodzące się akurat na sobotni spacer, czy te które akurat chcą do nas przyjechać i posprzątać śmieci. Jest to o tyle fajne że można do nas po prostu przyjść, wziąć worki i pójść tak naprawdę gdzie się chce – Mówi Mirella Kłosińska – liderka Elbląskiego „Earth Day everyday” – stowarzyszenia które jest inicjatorem akcji. Jak dodaje Mirella – do tej pory znajdowaliśmy przeróżne rzeczy takie jak opony, czy nawet stare kanapy”.

Fundacja ta jest stowarzyszeniem non-profit do którego należą osoby którym los środowiska naturalnego nie jest obcy.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 25 marca o godzinie 9:00 i trwać będzie do godziny 17:00.

Maciek Modrzewski

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE