Uwaga spacerowicze! Trwają prace w Bażantarni!

2020-02-03 14:57
Bażantarnia to kompleks leśny, gdzie chętnie wypoczywają elblążanie i turyści
Autor: UM Elbląg

Lekka zima zachęca turystów do wycieczek po lasach. Jednak muszą się oni liczyć z tym, że służby leśne prowadzą tam obecnie zimowe prace, które muszą być ukończone przed nowym sezonem. Tak jest w Nadleśnictwie Elbląg. Leśnicy już wyszli na szlaki i ścieżki i usuwają zalegające na trasach wycieczkowych gałęzie i konary.

Nadleśnictwo Elbląg prowadzi w Bażantarni zimowe prace na szlakach i ścieżkach. Leśnicy usuwają m.in. niebezpieczne gałęzie czy konary. W związku z tym niektóre szlaki mogą być mniej dostępne niż zwykle. Na drogach można także natknąć się na ciężki sprzęt. Dlatego leśnicy apelują do spacerowiczów o zachowanie ostrożności, a także o stosowanie się do poleceń służby leśnej. Wraz z nadejściem wiosny leśnicy przeprowadzą przegląd i konserwację wiat, ławeczek i śmietników, które znajdują się na szlakach.

Drogi, przy których prowadzone są prace to wewnętrzne drogi leśne. Obowiązuje na nich m.in. zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych. Poruszając się nimi, zawsze trzeba zachować ostrożność ze względu na możliwość spotkania maszyn leśnych, samochodów z drewnem czy samochodów służby leśnej.

Bażantarnia to piękny park leśny położony na skraju Wysoczyzny Elbląskiej, obejmujący 369 ha. Górskie cechy tego terenu, zbocza pokryte pięknym bukowo-grabowym lasem, wzgórza, strumyki, tajemnicze jary – wszystko to sprawia, że Bażantarnia jest ulubionym miejscem odpoczynku elblążan. Wytyczone szlaki zachęcają do pieszych wędrówek. Wybierając wędrówkę wzdłuż doliny Srebrnego Potoku natrafimy na leżący w korycie rzeczki Diabelski Kamień upuszczony wg legendy przez szatana. Wprawne oko wypatrzy na kamieniu odcisk czarciej łapy.

Park Bażantarnia to płuca Elbląga, piękne tereny rekreacyjne dające także wytchnienie w chwilach wolnych od pracy. W lesie i na jego obrzeżach można spotkać sarnę, jelenia, dzika, lisy. Najpiękniejszą grupę zwierząt stanowią ptaki. Na terenie Bażantarni występują wilga, sójka, dzięcioł, jastrząb, słowik, kos. Bażantarnia jest odpowiednim miejscem do uprawiania turystyki pieszej, konnej, rowerowej, a zimą leśne ścieżki świetnie nadają się do uprawiania narciarstwa biegowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE