Sasiędzi z Kaliningradu uczą się od elblążan gospodarować odpadami

2020-02-05 12:27
Odpady - jak je segregować
Autor: Pixibay

W Urzędzie Miejskim w Elblągu gościła grupa samorządowców z Obwodu Kaliningradzkiego. Celem ich wizyty w naszym mieście i regionie jest pozyskanie dobrych praktyk dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi. Elbląskie doświadczenia w tej dziedzinie prezentowali wiceprezydent Janusz Nowak oraz Daria Bieńkuńska dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska UM.

Przedstawiciele samorządów z Obwodu Kaliningradzkiego zawodowo zajmują się zarządzeniem odpadami, ich zbiórką, transportem, segregowaniem i opłatami. Grupa przebywa od 3 do 7 lutego w naszym regionie, odwiedzając zarówno małe gminy, np. Górowo Iławieckie, średnie miasta Nidzicę i Iławę, jak i większe ośrodki Elbląg, Olsztyn i wreszcie największe Trójmiasto. Wszędzie tam zbierają wiedzę i cenne doświadczenia dotyczące organizacji gospodarki odpadami komunalnymi w samorządach naszego regionu. Gości z Rosji w szczególności interesują kwestie segregacji odpadów w kontekście nowych regulacji jakie w tym zakresie wprowadzane są w Obwodzie Kaliningradzkim.

Rosyjscy samorządowcy pytali m.in. o początki organizowania gospodarki odpadami w naszym mieście, o przyjęty podział na poszczególne frakcje odpadów, o stopień odzysku odpadów odnawialnych od mieszkańców i zachęty, jakie miasto wprowadza, by zmniejszyć ilość produkowanych odpadów.

Wizyta organizowana jest dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Euroregion Bałtyk we współpracy z Fundacją Liderzy Przemian.

Spotkali się by wymienic doświadczenia dot. segregacji odpadów
Autor: UM Elbląg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE