Sądy okręgu elbląskiego w tym sąd w Braniewie powoli przywracają normalne funkcjonowanie

2020-05-22 10:23 as
sąd
Autor: www.pixabay.com

Rozpoczęły się wysyłki m.in. i przyjmowanie sądowej korespondencji. Sądy powoli przygotowują się do normalnej pracy

- W sprawach rodzinnych, cywilnych, karnych, które nie mogły być prowadzone - to właśnie te sąd chciałby przywrócić. Z zachowaniem reguł bezpieczeństwa będziemy chcieli przywrócić procedowanie w tych sprawach - mówi sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu.

Działalność wznowił już Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów.

- Tych zespołów biegłych, psychiatrów i psychologów, które badają rodziny czy dzieci pod kątem sprawowania władzy rodzicielskiej, także one będą przedmiotem opiniowania przez te zespoły - dodaje sędzia Koronowski.  


Przypomnijmy, że w Sądzie Rejonowym w Braniewie można już osobiście udać się do biura obsługi interesantów, które zostało otwarte dla klientów po czasowej przerwie. Tamtejsze biuro przyjmują osoby zainteresowane w poniedziałki w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00. Szczegółowe informacje o zakresie osobistej obsługi interesantów są zamieszczane na stronie internetowej braniewskiego sądu. Przed wybraniem się do budynku sądowego warto skontaktować się telefonicznie z biurem obsługi interesanta, co powinno przyczynić się do usprawnienia obsługi.​