Pracowita jesień dla elbląskich żołnierzy. Startują szkolenia

2021-09-10 11:30
amber
Autor: Ppłk Dariusz Guzenda

Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W) doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczenia pk. „Amber Call”.

Amber Call” to już kolejne, po serii treningów sztabowych i ćwiczeniu pk. „Amber Desire – 21, które realizowane było we współpracy z Marynarką Wojenną RP, ćwiczenie zaplanowane do realizacji w bieżącym roku. Tym razem swoje umiejętności doskonalili żołnierze wchodzący w skład Taktycznego Stanowiska Dowodzenia (ang. Tactical Command Post – TAC CP).

Zgodnie z planem ćwiczenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich, cykl wykładów, zrealizowana została 8 września w dowództwie dywizji. 9 września to część praktyczna, podczas której żołnierze wraz z wyposażeniem przemieścili się do Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W, by tam realizować postawione im zadania.

Jak powiedział dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki – To ćwiczenie rozpoczyna jesienny cykl szkoleniowy, w ramach którego będziemy doskonalić swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i poza granicami państwa.

„Amber Call” nie kończy roku szkoleniowego. Przed żołnierzami dowództwa wielonarodowej dywizji jest jeszcze kilka ćwiczeń, z których najważniejsze – Steadfast Jupiter – 21” – odbędzie się w październiku. Podczas tego ćwiczenia certyfikacji zostanie poddane Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód ze Szczecina.

West wyglądał jak ubłocona kudłata kulka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE