Absurd drogowy? Przy Kolejowej w Elblągu słupy stoją na środku chodnika [AUDIO]

2020-09-16 15:08 KaJot
Słupy oświetleniowe na Kolejowej w Elblągu
Autor: Krzysztof Jaworski

Słupy oświetleniowe znajdują się przy jednokierunkowej ulicy łączącej Osiedle Za Politechniką z ulicą Sadową. Dlaczego jednak zostały ustawione na środku chodnika?

Słupów oświetleniowych przy części Kolejowej jest pięć. Okazuje się, że stały tu długo przed tym, zanim powstał chodnik, na którym się znajdują. Jak mówi Joanna Urbaniak z elbląskiego Ratusza:

- Ten chodnik wykonywany był w roku 2018. Latarnie stały w tym miejscu dużo wcześniej, sporo przed tym, zanim zbudowano chodnik. Niestety, z przyczyn czysto technicznych nie mogły być przeniesione podczas budowy chodnika. Chodzi o to, że na tej ulicy jest bardzo duże zagęszczenie sieci podziemnych i nowa lokalizacja pociągnęłaby za sobą spore koszty – chodzi o konieczność tworzenia nowej dokumentacji i mnóstwa dodatkowych prac. Słupy nie stoją na środku chodnika, by komuś robić na złość. Stoją w ten sposób, bo ich przestawienie znacznie podniosłoby koszt inwestycji i ją praktycznie uniemożliwiło. Warto dodać, że w miejscu gdzie stoją te słupy wykonane zostało poszerzenie chodnika, by ułatwić przejście obok słupa.

Mieszkańcy Kolejowej mają co do słupów, znajdujących się na środku chodnika, zdania podzielone. Większość jednak uważa, że słupy na środku chodnika nie są większym problemem. Oto co mówią:

Posluchaj_sonda co mieszkańcy sądzą o słupach na środku chodnika przy Kolejowej

Latarni ulicznych na środku chodnika przy Kolejowej jest pięć. Na szczęście w dzień są wyraźnie widoczne, a nocą przeszkoda jest oświetlona.

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?