Niecodzienna interwencja strażaków. Kot na wysokości ponad 100 metrów. Jak się tam znalazł?

2021-01-13 7:35 KaJot
Kot uwieziony w wiatraku na wysokości 100 metrów
Autor: KP PSP w Malborku Kot uwieziony w wiatraku na wysokości 100 metrów

We wtorek, 12 stycznia, komenda straży pożarnej w Malborku otrzymała zgłoszenie o zwierzęciu, które może znajdować się w... wiatraku na terenie budowanej Farmy Wiatrowej Szymankowo w gminie Miłoradz. Robotnicy mieli słyszeć dziwne odgłosy w przestrzeń na instalacje technologiczne.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i OSP Miłoradz.

– W ramach współpracy pożyczono od Straży Miejskiej w Malborku klatkę do przewozu zwierząt oraz uprzęż do chwytania dzikich zwierząt – mówi kpt. Damian Tomaszewski, z Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia we współpracy z pracownikami farmy wiatrowej ratownicy przy pomocy windy udali się na wskazany poziom w wiatraku. Uwięzionym zwierzęciem okazał się być kot.

Akcja odbyła się wewnątrz wiatraka, na wysokości ok. 130 metrów. Kot był uwięziony wewnątrz konstrukcji wiatraka. By go wydostać, trzeba było zdemontować część podłogi. Zwierzak dostał się tam prawdopodobnie jeszcze na ziemi i nie zdążył uciec podczas instalacji modułu. Kot ma teraz trafić pod opiekę Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks w Malborku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?