Jarmark Wielkanocny w Światowidzie

i

Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Nie tylko żur i śledź. Kilkudziesięciu wystawców na elbląskim jarmarku

2023-03-27 14:16

Pogrzeb Żuru i Śledzia” – Pod tym zaskakującym tytułem kryje się nazwa jarmarku sztuki ludowej. Impreza odbędzie się w Centrum spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy.

W tym roku w swoje wyroby zaprezentuje 60 lokalnych wystawców zajmujących się rękodziełem oraz produkcją regionalnej żywnością. Pojawią się stoiska z Malborka, Ustki czy Starego Pola.

W trakcie imprezy obejrzeć będzie można między innymi takie wyroby jak, m.in.,: naturalnie wytwarzane kosmetyki, świece sojowe czy ceramikę, biżuterię, dekoracje i stroiki świąteczne, ręcznie malowane ubrania. Oprócz tego będzie można również spróbować lokalnych wypieków jak miody, sery, kwas chlebowy, czy pierogi.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Podczas jarmarku najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, które będą odbywały się pod czujnym okiem animatorów.

Jarmark odbędzie się w sali widowiskowo-sportowej w „Światowidzie” w Elblągu 2 kwietnia w niedzielę o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 17:00.

Maciek Modrzewski

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE