Na taras widokowy katedry ponownie można wejść. W tym roku trzeba jednak zapłacić

2020-07-29 12:14 JS
Taras widokowy jest już czynny
Autor: Joanna Siudak Taras widokowy jest już czynny

Dobra informacja dla mieszkańców i turystów. Jedna z największych atrakcji na Starym Mieście w Elblągu jest dostępna. W tym roku Zarządzanie punktem zostało przekazane elbląskiemu muzeum. Nowością jest też to, że wejście na taras widokowy będzie płatne. Aby cieszyć się pięknymi widokami, najpierw należy pokonać 366 niekiedy wąskich i krętych schodów.

Taras widokowy od samego początku bił rekordy popularności. Przewidywano, że w sezonie skorzysta z niego 5 tysięcy osób, ale statystyki znacznie przewyższyły oczekiwania. Już w 2015 roku z tej atrakcji skorzystało 30 tysięcy osób. W zeszłym roku zainteresowanie było nieco mniejsze, ale nadal imponujące - na pokonanie ponad 360 schodów zdecydowało się 20 tysięcy osób.

W tym roku za wejście na taras trzeba będzie zapłacić symboliczne kwoty. 4 złote kosztować będzie bilet dla dorosłych, a 2 zł - dla dzieci.  Dzieci do 4 roku życia wchodzą za darmo.

Przypomnijmy, rewitalizacja wieży katedralnej pochłonęła 3 mln 800 tys. złotych. Taras widokowy znajduje się na wysokości 67,08 m.

Godziny zwiedzania wieży Katedry św. Mikołaja:


Wieża Katedry św. Mikołaja będzie czynna dla zwiedzających codziennie z wyjątkiem poniedziałku. Od wtorku do piątku wejścia odbywają się w godzinach od 10 do 17, w soboty od 10 do 14, natomiast w niedziele od 14 do 17. Punkt będzie dostępny do 15 października.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.