Bieg dla elbląskiego Hospicjum

i

Autor: Mirosław Gawroński

Na sportowo i charytatywnie. Pobiegnij dla elbląskiego hospicjum

2023-03-21 14:39

Ruszyły zapisy do Biegu Nadziei na rzecz Hospicjum Elbląskiego. To już IV edycja akcji wspierającej osoby przewlekle chore. Warto dołączyć.

Bieg Nadziei jest organizowany przez towarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Elblągu i Stowarzyszenie Krzewienia Sportu El Aktywni.

Może wziąć w nim udział do 300 osób. Pokonają one dystans 5 i 10 km po Bażantarni.

Oprócz samego biegu nie zabraknie innych atrakcji, jak 3-kilometrowa wspinaczka połączona z marszem na Górę Chrobrego, piknik rodzinny, czy osobne biegi dla dzieci.

Bieg Nadziei bierze swój początek z akcji „Pola Nadziei”. Ta inicjatywa jest organizowana w Elblągu od 2004 roku. W trakcie września i października sadzone są żonkile, które są symbolem nadziei. Wiosną, kiedy przychodzi czas kwitnięcia tych roślin odbywa się Bieg Nadziei.

Wpisowe do Biegu zostanie przekazane w całości na wsparcie działalności Elbląskiego hospicjum. Bieg rozpocznie się na polanie na ul. Sybiraków. Za udział w wydarzeniu uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal i koszulkę.

Link do zapisania się znajduje się tu

Maciek Modrzewski

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE