Monodram na koniec. Elbląska Scena przy Stoliku wystawi Syna

2022-06-29 14:09
Elbląska Scena przy Stoliku
Autor: Krzysztof Jaworski Elbląska Scena przy Stoliku

Teatr im. A. Sewruka w Elblągu wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszają na ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie Sceny przy stoliku. 29 czerwca (sroda) o g. 18.00, na Dużej Scenie Teatru tekst Michała Siegoczyńskiego „…syn” zaprezentuje Natalia Krystowska.

Psychologiczne studium kobiety, która z miłości utraciła kontrolę nad własnym życiem. Iluzja szczęścia, za którą goniła, spustoszyła dokumentnie jej świat. Dramatyczne fakty mieszają się i doprowadzają do poświęcenia własnego dziecka w walce o ukochanego mężczyznę. Sztuka to opowieść, która jest próbą powrotu, próbą odnalezienia na nowo sensu własnego życia.

Oto przed widzami staje naiwna dziewczyna z prowincji, która opowiada o swoim zachłyśnięciu się wielkim miastem i imponującym jej fajną furą chłopakiem. Mówi z egzaltowaną manierą gości talk-show. Tyle tylko, że w to, co w telewizyjnym programie zazwyczaj jest ładnie opakowaną bajką, wkracza brutalne życie. Ta opowieść nie skończy się szczęśliwie, choć, jak to u Siegoczyńskiego bywa, nic nie jest dopowiedziane do końca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE