Szpital Wojewódzki w Elblągu

i

Autor: Szpital Wojewódzki w Elblągu

Miliony na zdrowie. Pieniądze trafią także do Elbląga

2023-03-17 11:27

Placówki medyczne w Warmii i Mazurach dostaną dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Całkowita wysokość grantu to ponad 40 milionów złotych.

- To był ostatni konkurs w dziedzinie ochrony zdrowia w tej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, która już się kończy, a wiadomo, że jesteśmy już gotowi do startu z nowym programem - Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027. - Mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Część środków trafi do placówek dawnego województwa elbląskiego. Dofinansowanie w kwocie ponad 2,5 miliona złotych zostanie przekazanych Szpitalowi Wojewódzkiemu w Elblągu. Placówka sfinansuje w ten sposób nowy sprzęt medyczny. Braniewskie Centrum Medyczne otrzyma ponad 1,6 miliona na podniesienie jakości usług medycznych. Szpital w Pasłęku dostanie 1,2 miliona na zakup nowego tomografu.

To tylko część przykładów z listy obejmującej 29 placówek które otrzymają pomoc finansową. Pieniądze pochodzą z dodatkowego źródła finansowania przygotowanego jako odpowiedź na pandemie COVID-19. Szczegóły projektu dostępne są na stronie.

Maciej Modrzewski

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE