Miasto docenia sportowców. Prezydent Elbląga wyróżnił najlepszych zawodników i trenerów

2020-06-24 16:14 KaJot
Prezydent wyróżnia sportowców
Autor: Urząd Miejski w Elblągu

Nagrody za doskonałą postawę i osiągnięcia w roku 2019 otrzymało 29 sportowców, 8 trenerów oraz Akademia Piłkarska Olimpii. Wyróżnionych zostało 16 sportowców i 10 szkoleniowców.

Uhonorowanie najlepszych sportowców odbywa się corocznie podczas Elbląskiego Święta Sportu. W tym roku zostało ono jednak odwołane z uwagi na epidemię. Warto dodać, że w sporcie młodzieżowym, w klasyfikacji generalnej w Polsce, elbląscy zawodnicy znaleźli się w roku ubiegłym na miejscu 29 – o 6 oczek wyżej niż rok wcześniej.

W ubiegłym roku o liczne sukcesy postarali się elbląscy kajakarze. Reprezentanci Olimpii Elbląg wywalczyli 33 medale na zawodach rangi mistrzostw Polski. Ich wysoką formę dostrzeżono w kraju, czego efektem były powołania do kadry narodowej na międzynarodowe występy. Naszych młodych kajakarzy oglądaliśmy na mistrzostwach świata i Europy, a także Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Elbląska młodzież także w innych dyscyplinach sportowych pokazała się z jak najlepszej strony. Judocy, lekkoatleci, karatecy, short-trackowcy, szachiści, ciężarowcy, kick-bokserzy, triathloniści i tancerze z Elbląga wielokrotnie stawali na podium najważniejszych krajowych zawodów, a w wielu przypadkach również godnie reprezentowali miasto na międzynarodowych arenach.

Na arenie ogólnopolskiej miasto promuje drużyna piłkarek ręcznych EKS Startu Elbląg, która bierze udział w zmaganiach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, tj. PGNiG Superlidze Kobiet. Drużyna z Elbląga zakończyła rozgrywki w sezonie 2019/2020 na czwartym miejscu i bez wątpienia ma duży wpływ na promocję naszego miasta poprzez sport.

Ważnym elementem promocji poprzez sport, ze względu na popularność dyscypliny, jest udział piłkarzy nożnych Olimpii Elbląg w rozgrywkach centralnych II ligi. Należy odnotować także uzyskanie przez Akademię Piłkarską Olimpii Elbląg certyfikatu Złotej Gwiazdki Polskiego Związku Piłki Nożnej. AP Olimpii uzyskała ten certyfikat jako jedyny klub w województwie warmińsko-mazurskim.Miasto poprzez udział w rozgrywkach drużynowych promują również: piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg występujący w I lidze oraz siatkarki Energi Truso Elbląg występujące w II lidze.

Elbląg należy do czołowych miast w Polsce w sporcie osób niepełnosprawnych, co znalazło swoje potwierdzenie w wynikach osiąganych między innymi przez zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. To właśnie oni w świetnym stylu sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny w kraju w siatkówce na siedząco. Także w dyscyplinach indywidualnych: lekkiej atletyce, judo, łyżwiarstwie, cieszyliśmy się z sukcesów naszych sportowców niepełnosprawnych. Przypominamy, że na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata nasze miasto i kraj reprezentował Rafał Rocki, a judocy Ataku zdobyli pięć medali na mistrzostwach Europy.

Oprócz nagród i wyróżnień tradycyjnie już przyznane zostały stypendia sportowe. Otrzymało je 37 zawodników, którzy dzięki wsparciu będą mogli rozwijać swoje sportowe talenty.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.