Zatrzymany mężczyzna

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Lewe tablice, kradzione auto. Policjanci odzyskali wart ponad 100 tysięcy złotych samochód

2023-03-22 15:43

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 43-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Osobowe renault zniknęło w połowie marca z elbląskiego osiedla Zawada. Znalazło się, a właściwie zostało odnalezione przez policjantów na terenie Gdańska.

Osobowe renault o wartości ponad 100 tysięcy złotych zostało zauważone na jednym z gdańskich parkingów. O sytuacji powiadomiono policjantów z wydziału „mienia” Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, którzy prowadzili sprawę kradzieży samochodu. Okazało się, że zaparkowane renault ma zaczepione tablice rejestracyjne pochodzące od toyoty. Niedługo później elbląscy funkcjonariusze wspólnie z gdańskimi, zatrzymali mężczyznę, który wsiadał do wspomnianego auta. Widząc goniących go policjantów próbował uciekać i jednocześnie odrzucił trzymany w ręce kluczyk do auta. Na próżno. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawa może mieć jednak charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Zgodnie z Kodeksem Karnym 43-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE