Księgowi w jednym miejscu. W Elblągu ruszyło Centrum Usłuch Wspólnych

2020-05-19 13:24 JS
Centrum Usług Wspólnych
Autor: UM Elbląg Księgowe przeniosły się na Saperów

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej funkcjonuje Elbląskie Centrum Usług Wspólnych. Centrum, które zapewnia obsługę księgową 61 elbląskich placówek oświatowych, odwiedzili Prezydent Witold Wróblewski z wiceprezydentem Januszem Nowakiem. Na potrzeby Centrum zaadoptowana została część budynku przy ul. Saperów 14 c.

- Przypomnijmy, że celem utworzenia Elbląskiego Centrum Usług Wspólnych było przede wszystkim wyeliminowanie zagrożenia braku obsługi finansowej w szkołach i placówkach oświatowych, podniesienie warunków pracy dla zespołu księgowo – płacowego, usprawnienie procesów decyzyjnych związanych z finansowaniem oświaty oraz wprowadzenie jednakowej polityki rachunkowości dla jednostek o podobnych zadaniach prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Co warte podkreślenia w wyniku tworzenia Centrum nie było zwolnień pracowników. Każda księgowa i każdy pracownik ds. płac dostał propozycję przejścia do CUW.

Większość stanowisk udało się zachować

Do przeniesienia było 88,51 etatów. Wśród księgowych i płacowych w szkołach 8,26 etatu było w podwójnym zatrudnieniu, 6 osób to emeryci, którzy posiadali umowy czasowe do 31.03.2020 r., 8 osób natomiast zmieniło pracę. Obecnie zatrudnionych w Centrum jest 77 osób (74,25 etatów) – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.