"Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad wodą". Policjanci przyszli na półkolonie, by edukować

2020-07-22 11:01
Policjanci spotykają się z uczestnikami półkolonii
Autor: KMP ELBLĄG Policjanci spotykają się z uczestnikami półkolonii

Policjanci elbląskiej komendy: asp. Katarzyna Stankiewicz i sierż. szt. Jakub Rokowski w ramach kampanii "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad wodą" oraz zgodnie planem "Bezpieczne Wakacje 2020" spotkali się z uczestnikami półkolonii w Jachtklubie w Elblągu.

Funkcjonariusze informowali dzieci o zasadach zachowywania się nad wodą, bezpiecznych zabawach oraz o tym jak należy wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Dodatkowo funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady w ruchu drogowym podczas poruszania się na rowerze czy też hulajnodze elektrycznej. Na zakończenie spotkania uczestnikom wręczono upominki oraz ulotki otrzymane z Biura Prewencji KGP w ramach w/w kampanii.

W elbląskiej komendzie jest obecnie 10 policjantów przeszkolonych do służby na wodzie. Policyjne łodzie wyposażone są w sprzęt ratunkowy pozwalający podjąć z wody osobę tonącą lub potrzebującą pomocy. Przez cały czas patrol utrzymuje łączność z dyżurnym jednostki oraz operatorem miejskiego monitoringu (Bulwar Zygmunta Augusta). Funkcjonariusze do dyspozycji mają łódź służbową Parker 800. Posiada ona 2 silniki o mocy po 150 koni mechanicznych, na łodzi może przebywać 8 osób, jest przystosowana do służby na wodach morskich, a maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to 80 km/h ) Jej zakup został sfinansowany przez: Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego w kwocie 200,000 zł oraz ze środków pochodzących z Modernizacji Policji w kwocie 242,322,80 zł.

Druga łódź służbowa Parker posiada 200-konny silnik i może zabrać na pokład 4 osoby. Policjanci z patrolu wodnego pełnią służby, między innymi z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej. Te działania prowadzą często do zatrzymania kłusowników, a także zabezpieczenia i usuwania z wody sprzętu kłusowniczego. Obydwie łodzie umożliwiają bardzo szybkie dotarcie w miejsce zagrożenia. Wyposażone są w środki ratunkowe, między innymi: koła ratunkowe, rzutki ratunkowe z linką, zestaw atestowanych kamizelek, środki łączności, sygnały świetlne i dźwiękowe oraz światła dalekosiężne. Łodzie są stabilne i na tyle duże, że na ich pokładzie można przeprowadzać reanimację i udzielać pierwszej pomocy. 

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.