Koronawirus w Hotelu Elbląg. Sanepid poszukuje gości obiektu

2020-07-24 7:09 agada
Koronawirus w Hotelu Elbląg. Sanepid poszukuje gości obiektu
Autor: Google Maps Hotel Elbląg został tymczasowo zamknięty po wykryciu koronawirusa u jednego z gości

Hotel Elbląg został tymczasowo zamknięty po tym, jak u jednego z byłych gości obiektu wykryto koronawirusa. Hotel odwołał wszystkie rezerwacje. Poszukiwane są osoby, które przebywały w elbląskim hotelu od dnia 15 lipca.

Koronawirus w Hotelu Elbląg. Sanepid poszukuje gości obiektu

W czwartek rano sanepid poinformował m.in. o jednej osobie z Elbląga zarażonej COVID-19. To młoda kobieta, która przebywa obecnie w izolacji domowej. W godzinach popołudniowych okazało się również, że jeden z gości hotelowych najbardziej znanego w mieście hotelu - Hotelu Elbląg - również jest zakażony koronawirusem. W związku z tym hotel został tymczasowo zamknięty do dnia 29 sierpnia 2020 roku. W tym terminie obiekt nie przyjmuje gości, odwołane zostały również wszystkie rezerwacje.

- Z powodu wykrycia obecności covid-19 u byłego gościa hotelowego, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, Hotel Elbląg**** został prewencyjnie zamknięty do dnia 29.07.2020. W związku z tym nie przyjmujemy Gości w tym terminie. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie rezerwacji prosimy o kontakt z recepcją: rezerwacje@hotelelblag.eu. - czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku przez Hotel Elbląg.

Jak informują lokalni dziennikarze portalu elblag24.pl, kwarantanną objęto ponad 40-stu gości hotelowych oraz kilkunastu pracowników hotelu. U tych osób zostaną wykonane badania na obecność koronawirusa. Ponadto sanepid poszukuje pozostałych gości hotelowych, którzy przebywali w elbląskim obiekcie od dnia 15 lipca 2020 roku.

Do sytuacji odniósł się również dzisiaj (24 lipca) rano Urząd Miasta w Elblągu.

- W związku z wykryciem przypadków koronawirusa w Hotelu Elbląg i objęciem gości i części pracowników kwarantanną informujemy, że służby miejskie są w pełnej gotowości i oferują wsparcie. Dziś rano Wiceprezydent Michał Missan rozmawiał z dyrektorem hotelu na temat aktualnej sytuacji oraz ewentualnego wsparcia w zabezpieczeniu środków ochronnych. Dyrektor i pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego są również w stałym kontakcie z Policją, Strażą Miejską, służbami komunalnymi, dyrekcją Szpitala Miejskiego oraz służbami sanitarnymi. Bardzo prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju, jednocześnie po raz kolejny apelujemy do elblążan o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych. - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie miasta.

W Elblągu zakażone koronawirusem zostały do chwili obecnej 23 osoby, z czego 17 już wyzdrowiało. Z kolei w powiecie elbląskim covid-19 wykryto u 8 osób, z czego 6 jest już zdrowych.

Łoś przechodzący przez jezdnię

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.