Koniec remontu Mostu Niskiego nastąpi szybciej

2020-05-29 12:56
Most będzie otwarty szybciej
Autor: Joanna Siudak Most będzie otwarty szybciej

Taką informację przekazał Jerzy Wcisła, senator ziemi elbląskiej. Decyzja miała zapaść po rozmowach z prezydentem Elbląga i wykonawcą. Decyzja jest o tyle istotna, że przewiduje się wzrost wpływów z turystyki krajowej. W sprawie interweniowało środowisko wodniackie.

Most  w ciągu ul. Studziennej oddany do użytku został w lipcu 2013 r. Od tego czasu nawierzchnia z kostki dębowej regularnie - pod wpływem wilgoci - wybrzuszała się. Remont przeprowadzony był siedmiokrotnie. Ostatecznie gwarancja na obiekt zakończyła się, a władze miasta postanowiły przeprowadzić gruntowną modernizację. Teraz zastosowano nową technologię i nowy materiał.

I tu nie obyło się bez trudności. Pandemią koronawirusa zastopowała prace. Nowy termin zakończenia robotów to końcówka czerwca. Sprzeciwiali się temu opóźnieniu wodniacy, którzy zgłosili się do senatora Jerzego Wcisły.

Po rozmowach senatora z władzami Elbląga i samym wykonawcą okazało się, że roboty można przyspieszyć. Oficjalnie mówi się, że robotnicy dokończą inwestycję na początku czerwca.

Przypomnijmy, po remoncie przez most przejadą tylko pojazdy uprzywilejowane, czyli karetki, policja czy straż pożarna.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE