Jedziesz w weekend nad morze? Policja może Cię skontrolować

2021-01-08 12:38 agada
Weekendowa akcja policji Drogowy alert. Kontrole kierowców jadących drogą na Mierzeję Wiślaną i nad morze
Autor: pixabay.com Weekendowa akcja policji ""Drogowy alert". Kontrole kierowców jadących drogą na Mierzeję Wiślaną i nad morze

Przez cały weekend policja będzie prowadziła kontrole kierowców jadących drogą na Mierzeję Wiślaną i nad morze. Akcję zorganizowano ze względu na wzmożonych ruch drogowy spowodowany trwającymi feriami zimowymi. Zwłaszcza że w tym czasie wiele osób decyduje się na jednodniowy odpoczynek m.in. nad morzem.

Weekendowa akcja policji ""Drogowy alert". Kontrole kierowców jadących drogą na Mierzeję Wiślaną i nad morze

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu obserwują wzmożony ruch na drogach prowadzących nad morze i Zalew Wiślany. W związku z tym w najbliższy weekend, podczas kontroli drogowych, będą badać trzeźwość kierowców, przypominać ważne zasady ostrożności oraz przekazywać naklejki na samochód z napisem „nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. - Chcemy w ten sposób jeszcze raz zwrócić uwagę na ten problem – podkreśla podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Niestety cały czas mierzymy się z problemem nietrzeźwych kierujących.

Czytaj też: Mandat za odśnieżanie auta? Dostaniesz nawet do 500 złotych kary

Policja przypomina, że w najbliższym czasie, kiedy spodziewamy się wzmożonych opadów śniegu, powinniśmy zachować szczególną ostrożność na drogach, a także odpowiednio przygotować nasze pojazdy do podroży. - Na wypadek utknięcia w zaspie śnieżnej warto mieć przy sobie łopatę oraz linę holowniczą. Należy systematycznie uzupełniać płyny eksploatacyjne w pojazdach. Np. nigdy nie powinno nam zabraknąć płynu do spryskiwaczy szyb. - podkreśla kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu
Posłuchaj, jak wygląda pierwsza pomoc przy skaleczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.