Jak przygotować się do szukania pracy w IT?

i

Autor: Unsplash - Tim van der Kuip

Jak przygotować się do szukania pracy w IT? Proste wskazówki!

2022-04-20 13:47

Każdy kandydat zainteresowany zajęciem stanowiska w firmie z branży IT musi zdać sobie sprawę, że… nie jest jedyny! Zazwyczaj na jedno miejsce przypada duża liczba zainteresowanych. Jeżeli więc rozpoczynasz poszukiwanie pracy w IT, pamiętaj, by odpowiednio się do tego przygotować. Tylko wtedy Twoja kandydatura będzie godna uwagi. Jak to zrobić?

1. Zadbaj o własny wizerunek

W pierwszej kolejności kandydat powinien zadbać o własny wizerunek, czyli tak zwany personal branding. Może to zrobić poprzez utworzenie profili w mediach społecznościowych, które skupiają się na sferze zawodowo-biznesowej (np. LinkedIn czy Goldenline). To właśnie tam pracownik może zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe oraz kompetencje potencjalnemu pracodawcy. Warto więc skrupulatnie uzupełnić informacje o sobie, skupiając się na nabytych dotąd umiejętnościach, osiągniętych sukcesach, odbytych kursach czy też podejmowanych aktywnościach zawodowych.

Tak przygotowany profil warto wzbogacić o nieco mniej profesjonalne informacje – jak choćby zainteresowania czy też realizowane pasje. Portfolio w mediach społecznościowych zawsze warto aktualizować na bieżąco.

2. Stwórz CV

W kolejnym kroku przygotowań do poszukiwania pracy w IT kandydat musi stworzyć odpowiednie CV. Oprócz podstawowych danych – jak dane osobowe i kontaktowe, czy też wykształcenie – powinny znaleźć się w nim szczegóły, dotyczące umiejętności z zakresu IT. Głównie chodzi tu o to, aby szukający zatrudnienia podzielił się wiedzą o tym, jakie języki programowania opanował, czy też jakimi programami i narzędziami potrafi się posługiwać.

3. Sprawdź oferty firm z okolicy

Ostatni krok to już znalezienie firmy, do której mamy w planach aplikować! W tym celu warto wykorzystać potencjał Internetu, a konkretnie skorzystać z portali z ofertami pracy, które na bieżąco są zamieszczane przez zainteresowanych pracodawców. Pochodzisz z Elbląga i od zawsze chciałeś pracować w branży IT? Zajrzyj na Protocol, portal poświęcony wyłącznie ogłoszeniom o pracę z tego sektora rynku, i znajdź dla siebie wymarzoną posadę!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE