Maksymilian Piegdoń uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga

i

Autor: archiwum prywatne

Imię zobowiązuje. Maks z Elbląga zdaje egzaminy na maksa

2023-02-07 16:29

Maksymilian Piegdoń uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga ma już zdane 6 egzaminów maturalnych i to na maksymalnym poziomie 100%. Wszystko dzięki wygranej w 2 olimpiadach przedmiotowych - z języka angielskiego i języka polskiego.

Z obu przedmiotów chodzi o egzaminy w zakresie podstawowym i rozszerzonym oraz ustne.

- Muszę jeszcze zdać matematykę i jako dodatkowy wybrałem historię – uściśla Maksymilian. Dla licealisty dużym zaskoczeniem była wygrana z jęz. angielskiego, bo to „wygórowany poziom” – jak mówi Maks. Ale do nauki języka obcego przekonał go nauczyciel jeszcze w podstawówce. - Chyba w 4 klasie mój pierwszy nauczyciel języka angielskiego dodatkowego powiedział, że tak naprawdę najważniejszym elementem nauki jakiegokolwiek języka jest zanurzenie się w nim totalnie. Oglądanie filmów i czytanie w tym języku. Teraz ja myślę po angielsku, nawet częściej niż po polsku – mówi elbląski licealista.

Na olimpiadzie z polskiego maturzysta z Elbląga wybrał temat zarazy w dziełach romantyzmu. W ten sposób nawiązał do czasu pandemii covidu, która odcisnęła się na jego pokoleniu w sposób szczególny.

- Nasze pokolenie jest szczególnie dotknięte covidem. To jest poważna sytuacja. Lubie myśleć, że to właśnie covid wpłynął na to, że nie wiem co chcę robić niż moje własne lenistwo. To jest jednak rok wyjęty z takiego życia społecznego, z jakiegoś samorozwoju, odkrywania siebie. To jest poważna dziura w naszym takim rozwoju - dodaje na koniec Maksymilian.

W przyszłości Maks zamierza iść na studia artystyczne, być może związane z filmem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE