Kamila Stormowska zdobyła brązowy medal na zawodach Pucharu Świata

Autor: GKS Stoczniowiec

Elblążanka na podium. Kamila Stormowska trzecia w Pucharze Świata w short tracku

2020-02-17 16:37

W Holandii odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w short tracku. Świetnie wypadła w nich pochodząca z Elbląga Kamila Stormowska. Zdobyła brązowy medal w finale konkurencji na 500 metrów.

Ostatnie w tym roku starty w Pucharze Świata w short tracku miały miejsce w holenderskim Dodrechcie. Kamila Stormowska uzyskała czas 50.199 sek., przegrywając z dwoma zawodniczkami gospodarzy zawodów. W finałowym biegu upadła na ostatnim zakręcie. Sędziowie winną tego zdarzenia uznali Brytyjkę Elise Christie, która została zdyskwalifikowana. Stormowska jest drugą polską zawodniczką, która w historii polskiego short tracku zdobyła medal w zawodach Pucharu Świata. W klasyfikacji końcowej Pucharu zajęła czternastą lokatę. Kamila Stormowska jest wychowaną elbląskiego Orła. Od jesieni roku 2019 startuje w barwach gdańskiego Stoczniowca.