Elbląscy policjanci w akcji. Badali trzeźwość kierowców i rozdawali ulotki

2022-05-26 15:05
Akcja profilaktyczna policji przy Nowowiejskiej
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Akcja profilaktyczna policji przy Nowowiejskiej

Przy ul. Nowowiejskiej w Elblągu z ruchu drogowego, wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, prowadzili akcję profilaktyczną mającą uświadamiać kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z braku skupienia i braku właściwego wypoczynku oraz wpływu nawet niewielkich ilości alkoholu na prowadzenie samochodu.

O tym, że za kierownicą powinniśmy być trzeźwi wiemy właściwie wszyscy. Warto jednak o tym wciąż przypominać, zwracając także uwagę na to, że kierujący powinni być wypoczęci i skupieni na drodze.

W trakcie porannej akcji policjanci wyrywkowo sprawdzali trzeźwość kierowców, a członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczali kierującym ulotki, piłeczki i smycze na klucze, które mają przypominać o właściwym zachowaniu na drodze. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Jak zapowiadają pomysłodawcy akcji, będzie ona cyklicznie powtarzana w różnych miejscach na terenie Elbląga.

Bóbr zgubił się na spacerze po Giżycku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE