Butelki dla pierwszoklasistów

i

Autor: UM Elbląg

Elbląscy pierwszkolasiści korzystają już z butelek wielokrotnego użytku

2020-09-04 9:26

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Niespełna 1000 pierwszoklasistów rozpoczęło edukację w elbląskich placówkach. Zgodnie ze styczniową zapowiedzią Prezydent Elbląga wraz z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., przygotował dla nich specjalną inicjatywę społeczną promującą ideę zrównoważonego rozwoju: Piję wodę z kranu!

Każdy pierwszoklasista otrzyma butelkę filtrującą wielokrotnego użytku. W większości szkół butelki już trafiły do najmłodszych uczniów.

Celem akcji  jest promowanie picia wody prosto z kranu. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie dzieci będą chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Chcemy również już od najmłodszych lat kształtować  postawy proekologiczne.

Elbląska woda z kranu nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas. Elbląskie wodociągi zapewniają wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez prowadzone kontrole jej jakości. Kranówka jest znacznie tańsza i powszechna, a wykorzystując do jej spożywania pojemniki szklane lub wielokrotnego użytku ograniczamy ilość odpadów, które powstają z jednorazowych butelek i opakowań.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu Sp. z o.o. przygotowało także dla placówek edukacyjne materiały video do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

Bydgoscy policjanci obserwują uczestników ruchu drogowego w rejonie szkół
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE