Miasto Elbląg

i

Autor: Mariusz Cieszewski/ flickr

Elbląg na weekend. Zobacz 5 najlepszych atrakcji w mieście!

2020-01-23 14:01

Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Znajdziesz tu klimatyczne stare miasto, a nawet tzw. "małe Bieszczady". Zobacz TOP 5 najciekawszych atrakcji na weekend w Elblągu, a na pewno nie pożałujesz!

Stare Miasto w Elblągu. Punkt obowiązkowy!

Stare Miasto w Elblągu jest najstarszą dzielnicą w mieście. Część kamieniczek pochodzi jeszcze z czasów średniowiecza. Znajdziemy w nich przytulne kawiarnie i restauracje. Spacerując starówką natkniemy się również na m.in. Bramę Targową. Niegdyś otoczona murami obronnymi, dziś pełni rolę punktu widokowego.

Starówka w Elblągu

i

Autor: UM Elbląg

Bażantarnia, czyli "małe Bieszczady" w Elblągu

To ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców Elbląga. Zielone płuca miasta są doskonałą opcją na spędzenie czasu wolnego w cieplejsze dni. Znajdziesz tu wzgórza porośnięte lasem, niewielkie strumyki, pośród których biegną liczne szlaki turystyczne. Nie zdziw się, jak po drodze spotkasz jelenia, sarnę albo lisa!

Kanał Elbląski to prawdziwa perła Elbląga

Zdecydowanie największą atrakcją podczas wizyty w Elblągu będzie rejs Kanałem Elbląskim. To prawdziwa perła tego miasta i jedyne miejsce w Polsce i Europie, gdzie statki pokonują różnice poziomów wody sunąc po...trawie.

Kanał Elbląski

i

Autor: UM Elbląg

Galeria Otwarta. Musisz to zobaczyć!

Takiej sztuki, jak Otwarta Galeria w Elblągu, nie znajdziesz nigdzie indziej. Rzeźby są rozproszone po całym mieście. Szczególnie atrakcyjna jest 7-metrowa rzeźba przypominająca konar drzewa. Stworzyła ją znana na całym świecie polska rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz.

Galeria Otwarta w Elblągu

i

Autor: UM Elbląg

Na koniec Katedra Świętego Mikołaja w Elblągu

Swój czas warto poświęcić na zwiedzenie Katedry Świętego Mikołaja. To najstarszy zabytek Elbląga. Charakterystycznym elementem katedry jest wysoka wieża, stanowiąca świetny punkt widokowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE