Elbląg. Dramatyczny apel chorego na koronawirusa. Internauci: To ustawka! [WIDEO]

2020-10-15 10:38 agada
Szpital Miejski w Elblągu. Chory ujawnia całą prawdę o koronawirusie
Autor: Twitter: Mariusz Domarecki Szpital Miejski w Elblągu. Chory ujawnia całą prawdę o koronawirusie

W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie chorego na koronawirusa. Mężczyzna postanowił prosto ze Szpitala Miejskiego w Elblągu zaapelować do wszystkich, którzy nie wierzą w epidemię. - To się dzieje naprawdę, to nie jest rządowa propaganda - mówi w materiale. Pojawiły się jednak głosy, że nagranie to ustawka, a chory mężczyzna jest aktorem. O szczegółach czytaj na ESKA Olsztyn.

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Szpital Miejski w Elblągu. Dramatyczny apel zakażonego koronawirusem: "Też się z tego śmiałem"

Na Twitterze opublikowane zostało nagranie mężczyzny zakażonego koronawirusem, który przebywa w Szpitalu Miejskim w Elblągu. W materiale zwraca się do wszystkich, którzy lekceważą powagę sytuacji lub wątpią w prawdziwość istnienia epidemii koronawirusa. - To się dzieje naprawdę, to nie jest rządowa propaganda - mówi mężczyzna. Przestaliście uważać na siebie, przestaliście myć ręce i nosić maseczki. Otrząśnijcie się z tego! To się dzieje! - apeluje.

Podczas nagrania mężczyzna opowiada również, jak naprawdę wygląda walka z koronawirusem. - Przestańcie plotkować, nie opowiadajcie bzdur, nie wymyślajcie spisków, nędznych teorii. Moja choroba COVID mnie troszeczkę przejechała. Też się z tego śmiałem. Co to znaczy chorować bezobjawowo? No to mam teraz objawowo. Po prawie tygodniu udało mi się podnieść z łóżka. Ale to co przeżyłem jest moje i to co tu widzę i co się dzieje za tymi drzwiami, to coś, czego nikomu nie życzę oglądać. - mówi pacjent.

Ponadto zaznacza, że nie ma znaczenia to, w jakim wieku jesteśmy. W szpitalu leżą nie tylko starsze osoby, ale również dzieci, które także mają kłopoty z oddychaniem.

- Tutaj ludzie umierają. Tutaj walczą nie tylko o zdrowie. Nikt nie wybiera peselu. Tu leży 13-letnia dziewczynka z matką - opowiada mężczyzna. - One mają kłopoty z oddechem. Tu leży lekarz [...], lat 51. Tutaj zmarł człowiek, który został pochowany tego samego dnia. To nie są żarty.

Nagranie ze szpitala to ustawka? W sieci zawrzało

Po publikacji materiału w sieci zaczęły pojawiać się jednak doniesienia, że nagranie jest ustawką, a chory pacjent to aktor Andrzej Wejngold, który zagrał m.in. w filmie Patryka Vegi "Polityka". - W głowie się nie mieści, wstyd i żenada! Jak dla mnie. Wykorzystali aktora w celach propagandowych. - napisała jedna z Internautek.

Nie zabrakło jednak również osób, które stanęły w obronie mężczyzny. - Czy aktor Lidzbarka Warmińskiego nie może być chory na COVID 19? - komentuje Internauta. - Facet jest lub był radnym w Lidzbarku Warmińskim. Prowadzi grupę rekonstrukcyjną i grał epizody amatorsko. A szpital miejski w całości jest szpitalem Covidowym. Trzeba być porąbanym patrząc na to w jakim jest stanie aby węszyć spisek - zauważa ktoś inny.

Komentarza na ten temat udzieliła dziennikarzom portalu ukiel.info Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka szpitala miejskiego w Elblągu. – Potwierdzam, że ten mężczyzna jest pacjentem naszego szpitala i jest zakażony koronawirusem – rozwiała wątpliwości.

Posłuchaj, jakie zioła są bezpieczne w ciąży, a jakich należy unikać. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.