Dają przedmiotom drugie życie. Pierwszy sklep społeczny w Elblągu już otwaty

2020-05-22 13:10 JS
Dom pod Cisem
Autor: ESWIP Tutaj znaleźć można perełki do domu

Uczą się zawodu, a przy okazji dają życie starym przedmiotom. W Elblągu przy ulicy Stawidłowej swoje bramy otworzył pierwszy sklep społeczny. Znaleźć można tu fotele, krzesła, stare lampy czy konsole. O odnowienie mebli starać będą się m.in. osoby z niepełnosprawnościami. Dom pod Cisem oficjalnie rozpoczął pracę.

Meble z duszą

Sklep działa na zasadzie przyjmowania nieodpłatnie od darczyńców różnych przedmiotów, które są zdatne do użytku po odświeżeniu lub renowacji.

W Strefie Rzeczy Używanych można kupić stare meble ale ciągle nadające się do użycia, ciągle ciekawe, potrzebne i atrakcyjne.


Te rzeczy otrzymaliśmy od naszych darczyńców i daliśmy im drugie życie w pracowniach naszego Centrum Integracji Społecznej - piszą na swoim portalu gospodarze sklepu.

Kupowanie rzeczy używanych i dalsze ich wykorzystywanie to znak czasów - przeciwdziałamy nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych naszej planety, troszczymy się o środowisko naturalne, dbamy o jakość naszego życia, a przy okazji taniej kupujemy rzeczy z duszą.

Co można przekazać?

- niewielkie meble: stoliki, stoły, krzesła, biurka, fotele, taborety itp.
- sprzęt komputerowy, AGD, RTV: telewizory, komputery,
- wyposażenie wnętrz, artykuły dekoracyjne: książki, obrazy, wazony, lampy, abażury, ozdoby, biżuterię, pamiątki, wyroby ze skóry naturalnej itp.
- sprzęt sportowy: rowery, urządzenia do ćwiczeń itp.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.