VII Elbląski Bieg Niepodległości. Sportowa impreza odwołana z powodu koronawirusa

2020-10-13 14:44 KaJot
Elbląski Bieg Niepodległości odwołany
Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Elbląski Bieg Niepodległości odwołany z powodu koronawirusa

Mając na uwadze wzrost liczby zakażeń i możliwe wprowadzenie kolejnych obostrzeń, organizatorzy VII Elbląskiego Biegu Niepodległości zdecydowali, że tegoroczna impreza nie odbędzie się. Priorytetem podczas organizacji imprez jest bezpieczeństwo uczestników, które w obecnych warunkach ciężko byłoby zapewnić.

Jak nie zgubić się na grzybach? Leśnik ma praktyczne porady

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

VII Elbląski Bieg Niepodległości odwołany z powodu koronawirusa

Rozpowszechniająca się na całym świecie pandemia COVID-19 zbiera swoje żniwo także wśród wydarzeń sportowych. Elbląg, podobnie jak inne miasta w Polsce, z uwagi na panujące warunki, zawiesza organizację imprez sportowych. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich biegaczy, wolontariuszy oraz osób pracujących przy organizacji biegu zdecydowano o odwołaniu tegorocznego Elbląskiego Biegu Niepodległości.

To trudna decyzja, ponieważ Bieg Niepodległości stał się integralną częścią elbląskich obchodów, przyciągającą liczną grupę sympatyków tej dyscypliny. Głównym celem imprezy jest jej masowość, zatem w obecnej sytuacji realizacja misji zawodów jest ograniczona. Priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników, które w obecnych warunkach ciężko byłoby zapewnić.

Organizatorzy liczą na wyrozumiałość uczestników i kibiców. Zapewniamy Państwa, że kiedy tylko zagrożenie epidemiologiczne w Polsce zostanie wyeliminowane, powrócimy do organizacji naszych biegów. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i wierzymy, że spotkamy się na trasie kolejnej edycji Biegu Piekarczyka i innych biegowych imprez w naszym mieście. A zatem drodzy biegacze - do zobaczenia na szlaku sportowej rywalizacji.