Zrozpaczona matka błaga o pomoc! Jej synek może nie dożyć kolejnych urodzin

2022-09-22 14:49
Wiktorek
Autor: siepomaga/screen

Mały Wiktorek waży obecnie 12 kg. Jeśli przekroczy wagę 13,5 kg – szansa na to, że wyzdrowieje przepadnie. Lekarstwa, na które jego rodzice zbierają pieniądze, nie można bowiem podać, jeśli dziecko będzie już ważyć więcej. Chłopiec choruje na SMA, a koszt jego leczenia to 9,5 mln zł. Czas się kończy, a brakuje jeszcze prawie dwóch milionów.

Kolosalna kwota za lekarstwo, brak refundacji – a to dopiero początek. Największą bolączką w leczeniu SMA jest to, że lek trzeba podać zanim dziecko przekroczy 13,5 kg. Utrata zdolności ruchu, połykania, mówienia, a na końcu oddychania - bez leczenia, dla dzieci chorujących na SMA nie ma ratunku.

O chorobie Wiktorka jego rodzice dowiedzieli się podczas rehabilitacji. Chłopiec już jako niemowlę miał wiotkie mięśnie i nie mógł podnosić główki. Po diagnozie, życie rodziny Szczechowiaków odwróciło się do góry nogami.

Wiktor ma obecnie 4 lata i waży 12 kg. Jeśli przybierze na masie – lekarstwa nie będzie można mu już podać. Obecnie chłopiec już nie jest w stanie samodzielnie oddychać podczas snu, jest również rehabilitowany 5 razy w tygodniu.

Od 1 września refundacja leku terapii genowej udzielana jest tylko dzieciom które mają mniej niż 6 miesięcy i nie przechodziły wcześniejszego leczenia SMA. Wiktorek zatem się nie kwalifikuje.

Do tej pory, dzięki otwartej zbiórce rodzicom udało się zebrać większość kwoty na leczenie synka. Pozostały jednak jeszcze niecałe 2 miliony złotych. Czasu jest coraz mniej.

Wiktorek NIE OTRZYMA terapii genowej w ramach refundacji. Jego mama prosi o pomoc

Jeśli chcesz wesprzeć Wiktorka Szczechowiaka możesz to zrobić przelewając pieniądze na zbiórkę, która znajduje się po tym linkiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE