Shrek

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Znasz Shreka na pamięć? Nic ci nie umknęło? Sprawdź, jak wiele pamiętasz z kultowej produkcji! Bijemy brawo za 7/10

2023-12-05 15:00

Tę bajkę zna chyba każdy. Choć od premiery Shreka minęło ponad 20 lat, kultowe teksty z produkcji cały czas funkcjonują w życiu publicznym. Do tej pory studio Dreamworks wyprodukowało 4 części filmu o przygodach ogra, jego żony – królewny, a także gadającego osła i kota w butach. Jak wiele z nich pamiętasz? Czy kojarzysz te kultowe teksty? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz.

Każdy fan serialu Przyjaciele wie doskonale, że serial najlepiej oglądać w oryginale. Dialogi są znacznie bardziej zabawne i pasujące do kontekstu. Istnieją jednak filmy, których polskie tłumaczenie nokautuje to oryginalne. Przykładem jest kultowy „Shrek”.

Wszystko dzięki Bartoszowi Wierzbięcie, polskiemu reżyserowi dubbingowemu, tłumaczowi i dialogiście. To on stworzył polskie dialogi do kultowej produkcji z 2001 roku o zielonym ogrze, które pobiły na łopatki wersję z Eddym Murphym i Cameron Diaz.

Shrek to nie jedyny film, do którego Wierzbięta napisał scenariusz (a w zasadzie przetłumaczył z angielskiego, zmieniając nieco kontekst dialogów i dodając wiele „smaczków”). Był on twórcą dialogów m.in. do Rybek z Ferajny, słynnego Madagaskaru czy Kurczaka Małego.

Czy pamiętasz te słynne cytaty ze Shreka? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz!

Znasz kultowe teksty ze Shreka? Odpowiedz na pytania, a się przekonasz!

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat Osła, który padł na samym początku pierwszej części filmu. „Musimy się lepiej poznać, zaprzyjaźnić,…”
Widok z bydgoskiego Słonecznika
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE